Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ekim 2017

Çağatay Akman

Çağatay Akman

15.01.1997 yılında Çankırı’da dünyaya gelen Çağatay Akman, aylar öncesinde bilhassa SCORP adlı uygulama yardımıyla sık sık karşımıza çıkan Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli şarkının bestesi ve yorumlayanı henüz 19 yaşında olan Çağatay Akman ismini ilk olarak Eypio’nun Meşhur Günah Benim şarkısına yaptığı coverla duyurdu. Bununla beraber sosyal medyanın en büyük mizah gruplarından olan Amacı Olmayan Grup (AOG) yardımıyla çokça takipçi kazanmış yaptığı coverlar grup üyeleri tarafından binlerce defa dinlenmiştir.

19 yaşında olan Çağatay Akman ailesiyle birlikte İstanbul’un Zeytinburnu semtinde oturmaktadır.Çağatay Akman’nın bir tane de ablası bulunmaktadır.Ticaret meslek lisesinden ayrılan Çağatay Akman konservatuvar okumak istiyor.”Gece Gölgenin Rahatına Bak” isimli şarkısı video paylaşım sitesi olan Youtube’da şuan 127 milyonu geçmiştir.Kısa sürede bu kadar çok dinlenilmesi ona çeşitli konserlere çıkmasını sağladı.Beyaz Show’a çıkmasıyla milyonlarca kişiye ulaşmayı başardı.

Daha sonrasında Gruptan Yöneticiler vasıtası ile uzaklaştırılan Çağatay Akman Sosyal Medyanın başka güçlü isimleriyle beraber şarkısının reklamını da birçok kez yaptı diyebiliriz. Henüz çıkmadan bile büyük merak uyandıran şarkı beklentileri fazlasıyla karşıladı diyebiliriz.

Sanatçıya Ait Eserler

Sitemap - İmage Sitemap