Ana içeriğe atla

İmpala - Zehir Şarkı Sözleri

 İmpala - Zehir Şarkı Sözleri

Sanki donup kaldım bütün düşlerim kısaldı

Azdan az gider de benden hiçbişey mi kaldı

Dokunsaydın hayatıma ellerin yanardı 

Daha 26'sında bütün dişlerim sarardı 


Hayat sandığımdan daha da hızlı aktı sanki 

Sancılar bi suret oldu kaçmadım ve gözlerim karardı

Yaşadım mı pek de sanmam kurşunun belaltı

Nasıl yani ölmeden tüm tabutlar kapandı 


Daha çok yolun var çocuk çok yorulma bence 

Para çok sıradan insanlara da denk gelir mi sence?

Bu bitmeyen bi yol veyahut sahiden dönence

İs ve duman kalır yangın aniden sönünce 


Hazırlıksızım da nolur şansım ah dönerse!

Bi kuytu köşe lazım bana bakmadan gömersin

Merak etmesinler aslolan bu kahrolan bir devrin selamıdır

Sen de sabredersen muhakkak gülersin!


Ne anlatırsam anlatiyim her zaman bir hissiz

Var her zaman bi mutsuz bütün şarkılar dikişsiz

Merak etme bense adını saklayan bi dilsiz

Hayat aynı hayat ama bütün kaygılar belirsiz 


Hep aynı teraneyle aynı telaşeyle başla güne 

Sabredip de beklediğin o siyah tren kaçtı bile

İnandığını söyle bana da gözlerim gülerse 

Kaçma kiralık bi katil önünde aniden belirse 


Dün akşam içtim yine kirli taş bi kaldırımda

Çok kibirli arkadaşlar bıçak gibidir baldırında

Hiç şakası yok sokağın fazlasıdır sandığından

Ölüm kolay hayat çok da pahalı değil baktığında 


Arka cadde çok sıkıntı çok sıkıntı var

Bak her taraf harabe burda belli çok takıldılar

Azaltmadım sigarayı tek dalım var

İçimde bir zehir ve her yerimde hep kahır var


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BENGÜ - ALEYHİME ŞARKI SÖZLERİ

  Bengü - Aleyhime Şarkı Sözleri Güne senle başlamak benim için zorunlu Bilmiyorum bu halimden kimler sorumlu Bi kadeh daha koysam sorun olur mu Söyle bana bu gözyaşım birgün kurur mu? Dillere düştük yok neden Soğudun mu benden harbiden Dolmamış bak hala çilem Desek doğru olur mu Dönmen lazım acilen Bir cümlene hasret bu beden Söyle makul bir neden Görsem içim soğur mu Aklım almıyor inan benim Sen ne söylesen ben hep tamam dedim Geçmez ki öyle kolay yaram derin Bekleyemem aleyhime zaman benim Şarkının genel mesajı, bir ilişkide yaşanan zorluklara rağmen, iletişim kurma ve anlayışlı olma öneminin altını çizmektedir. İki taraf arasındaki kopukluğun ve çatışmaların üstesinden gelmek için anlayış, sabır ve açık iletişim gereklidir. Ayrıca, zamanın iyileştirici gücüne vurgu yaparak, hayatın devam ettiğini ve geçmişteki acıların zamanla hafiflediğini anlatır.

BİLAL SONSES, ZEHRA - SEVDAM ŞARKI SÖZLERİ

  Bilal SONSES & Zehra - Sevdam Şarkı Sözleri Savaştım durdum, hayaller kurdum Ararken buldum, sende ben mutluluğu Yürek sana vurgun, bu can yine durgun İnan ki yoruldum, kaçta gel bul huzuru Gönlümü bile bile aldatamam Kalbim hayaline kanmasa da Utanırım seni sana anlatamam Aşkım bitecek sanma sana Gel gir gönlüme gönlündür derman Varsın dönsün devran, baktığım her yer sen bak Yerinde dursun umudum Ömrüm ömrüne olsun hep sevdam Sen Mecnun ben Leyla, o nasıl göz nasıl endam? Seninle buldum huzuru Şarkı, bir aşk ilişkisinin karmaşıklığını ve derinliğini anlatır. İki kişi arasındaki tutkulu sevgi ve karşılıklı bağ, zorluklara rağmen güçlü kalır. Şarkıda, yaşanan fedakarlıklar, umutlar ve sadakat vurgulanarak, aşkın gücü ve huzur verici etkisi ön plana çıkarılır.

ECE MUMAY, İLYAS YALÇINTAŞ- ŞAHİT ŞARKI SÖZLERİ

  Ece Mumay & İlyas Yalçıntaş - Şahit Şarkı Sözleri Arasam mı, duysam mı sesini Yeniden üzülür müyüm bilemem Bi sorsam halini, bilsem yerini Gelirim inan ki hiç düşünmeden Ağlasam mı, gülsem mi bilemem Bu durum bana tanıdık değil Uzak olduk bi süre Konuşmadık bile Yeter kalbim buna alışık değil Ben sana aşık, sen buna şahit Kalplere karşı değiliz hiç adil Kırdık döktük yandık söndük Aşkımızla doğduk öldük Ben sana aşık, sen buna şahit Kalplere karşı değiliz hiç adil Kırdık döktük yandık söndük Aşkımızla doğduk öldük Bu şarkının genel mesajı, ilişkilerin karmaşıklığını ve içsel çatışmalarını anlamak ve kabul etmek gerektiğini vurgular. İlişkilerdeki zorluklar, uzaklık, iletişim eksikliği ve duygusal dalgalanmalar gibi konular üzerinde durularak, aşkın ve bağlılığın bu zorlukları aşabileceği ve ilişkiyi güçlendirebileceği mesajı verilir. Ayrıca, kalplerin adil olmadığı ve ilişkilerde acıların ve mutlulukların birlikte deneyimlendiği gerçeği de vurgulanır. Sonuç olarak, şarkıda ilişki