Ana içeriğe atla

Defkhan & NELLIE & Fredo - Kapak Olsun Şarkı Sözleri

 Defkhan & NELLIE & Fredo - Kapak Olsun Şarkı Sözleri


Söz-Müzik: Defkhan & NELLIE & Fredo

Düzenleme: Can Volkan


 Chorus

Haklı olsaydın konuşmazdım 

Haksızsın diye geldim bunu küpe gibi tak

İnsan değil miyiz aşk olsun

Hadi eyvallah buda kapak olsun

 

Rap vers1 Defkhan

 

Bro mıcrophone u pass birde ses ver 

Aksın sokaklara mercedes benzler

Düşmesin karambolde exese gençler 

Kes tozu nefesini kesmeden neşter 

Defto da izza hammcity berlin 

Kreuzberg kanak sound Cam gibi keskin 

Burda bi defa artistlik edersin 

Atarla gelirsin takarlar gidersin

Bırak ayakları işlemez aslan 

Safkan mc çek sisteme pumpgun 

Sıra sana gelir listede varsan 

Zirvede tekeri çevirdik virajdan 

Bu shit herkesten çok iyi ve önde 

Ama sular akmıyodu boe b den önce 

Almanya sokakları morfinli gövde 

Çok riskli bölge polise görünme

Chorus

Haklı olsaydın konuşmazdım 

Haksızsın diye geldim bunu küpe gibi tak

İnsan değil miyiz aşk olsun

Hadi eyvallah buda kapak olsun

 

Rap vers2 fredo

 

yine konuşur diyo bana emret bu bir gerçek dünyayı keşfet

dört yanımız kan dolu vahşet ama keşfet burası bi cennet

maskeleri dökülüyo tek tek göz önüne çıkıyo ifşan hep

seni böylesi bilmezdim affet ama verilecek çok hesap var anla

 

heryer dolu kasap lan ah dört yanımız fesatla 

geziyorum bi kaç adamla bak çünkü prim vermeyiz sapıklara

gözüm arkada kalır baya kreuzberg bura çık ortaya seni

seni fare gün doğmadan izini bulacam çok kasılma yah

 

Chorus

Haklı olsaydın konuşmazdım 

Haksızsın diye geldim bunu küpe gibi tak

İnsan değil miyiz aşk olsun

Hadi eyvallah buda kapak olsun


Şarkının genel mesajı, çeşitli kişisel ve toplumsal konulara dikkat çeken ve kendine güvenen bir ifadeyle anlatılan bir hikayeyi içeriyor gibi görünüyor. Şarkıda, bir kişi kendini haklı gördüğü bir durumda suskun kalmayıp sesini çıkarmasını, aynı zamanda aşk ve insan olmanın önemini vurguluyor. Ayrıca, şarkının bazı kısımlarında yaşanan zorluklardan ve çatışmalardan bahsederek toplumun karmaşıklığına ve haksızlıkla mücadeleye değiniyor.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

MURAT KEKİLLİ - PASLI ÇİVİ ŞARKI SÖZLERİ

 Murat Kekilli - Paslı Çivi Şarkı Sözleri Paslı bir çividir sevdan ömrüme, Batar yüreğime acımasızca her gece Kördür gözlerim Görmez gözlerinden başkasını…  Bildiğin paslı bir çividir  Yokluğun batıyor yüreğime  Her gece acımasızca Kirli bir leke tadındadır bıraktığın Hem küflüdür hem küfür Şu yokluğun… Bu şarkının ana teması, sevgilinin ayrılığı ve yokluğunun yarattığı acı ve hüzündür. Şarkı sözlerinde, sevdiğin kişinin yokluğunun paslı bir çivi gibi kalbe saplanması ve her gece acı verici bir şekilde hissedilmesi betimleniyor. Sevgilinin ayrılığı, kirli bir leke gibi kalpte iz bırakırken, yokluğu hem fiziksel hem de duygusal olarak etkileyici bir şekilde tasvir ediliyor.

ECE MUMAY, İLYAS YALÇINTAŞ- ŞAHİT ŞARKI SÖZLERİ

  Ece Mumay & İlyas Yalçıntaş - Şahit Şarkı Sözleri Arasam mı, duysam mı sesini Yeniden üzülür müyüm bilemem Bi sorsam halini, bilsem yerini Gelirim inan ki hiç düşünmeden Ağlasam mı, gülsem mi bilemem Bu durum bana tanıdık değil Uzak olduk bi süre Konuşmadık bile Yeter kalbim buna alışık değil Ben sana aşık, sen buna şahit Kalplere karşı değiliz hiç adil Kırdık döktük yandık söndük Aşkımızla doğduk öldük Ben sana aşık, sen buna şahit Kalplere karşı değiliz hiç adil Kırdık döktük yandık söndük Aşkımızla doğduk öldük Bu şarkının genel mesajı, ilişkilerin karmaşıklığını ve içsel çatışmalarını anlamak ve kabul etmek gerektiğini vurgular. İlişkilerdeki zorluklar, uzaklık, iletişim eksikliği ve duygusal dalgalanmalar gibi konular üzerinde durularak, aşkın ve bağlılığın bu zorlukları aşabileceği ve ilişkiyi güçlendirebileceği mesajı verilir. Ayrıca, kalplerin adil olmadığı ve ilişkilerde acıların ve mutlulukların birlikte deneyimlendiği gerçeği de vurgulanır. Sonuç olarak, şarkıda ilişki

BİLAL SONSES, ZEHRA - SEVDAM ŞARKI SÖZLERİ

  Bilal SONSES & Zehra - Sevdam Şarkı Sözleri Savaştım durdum, hayaller kurdum Ararken buldum, sende ben mutluluğu Yürek sana vurgun, bu can yine durgun İnan ki yoruldum, kaçta gel bul huzuru Gönlümü bile bile aldatamam Kalbim hayaline kanmasa da Utanırım seni sana anlatamam Aşkım bitecek sanma sana Gel gir gönlüme gönlündür derman Varsın dönsün devran, baktığım her yer sen bak Yerinde dursun umudum Ömrüm ömrüne olsun hep sevdam Sen Mecnun ben Leyla, o nasıl göz nasıl endam? Seninle buldum huzuru Şarkı, bir aşk ilişkisinin karmaşıklığını ve derinliğini anlatır. İki kişi arasındaki tutkulu sevgi ve karşılıklı bağ, zorluklara rağmen güçlü kalır. Şarkıda, yaşanan fedakarlıklar, umutlar ve sadakat vurgulanarak, aşkın gücü ve huzur verici etkisi ön plana çıkarılır.