Ana içeriğe atla

Sokrat St - Parmak İzleri Şarkı Sözleri

 Sokrat St - Parmak İzleri Şarkı Sözleri


Kafayı çek, herkesi ara

Küfürler savurup yüzüne kapa

Bu tasayı tek başına çek

İlacı değil ki güç ya da para


Bu masayı dağıt da tarafı seç

Kafayı sıyırmış alayı keş

Arayıp dururum ruhumun eşini yine de

Bulamam arayı pek  


Hayat bir savaş, savaşmak gerek

Ama ben barıştan yanayım hep

Kelam bir silah, kullanmak için

Adamım gerekli sana yürek


Güzel bir şehir, büyük bir mezar

Bu yüzden gerekir bana kürek

Üstümde yük, gezinir

Yaramın üstünde onlarca kara sinek


Bu panayır renksiz

Alayım eksi 

Geçmişim önümde altın bir tepsi

Çıkayım bi yola kafama esti

E ben de kafama atayım rest


Kafayı çek bi dostunu ara

Konu ya ex ya sex ya para

Konuştun çok şu sesini kes ya

Sıkıldım bro ben kaçayım pes


Sırtımda katillerimin parmak izleri var

Suçunu masum gözlerinde gizler inan

Ben barışmak istedikçe onlar istedi kan

Sanki tüm dünyanın bana karşı boktan hisleri var


Kafayı çektim aradım ama

Anlatamazsam yarın aramam

Bazen sana sarılmak istiyorum

Bazen seni hiç hatırlamamak


Anımsamak yarım yamalak

Tanıdık gelsen yakından ama

Belki de yeniden tanışırız hatta

Bir iki güzel söz tadında kalan


Bugün de yarın da yalan ama

Zamanın akışına dalıp kalamam

Hüzünlü yanılsamalar,

Basit bir vedayla açıklanamaz


Konuş ve aksini kanıtla bana

Hatta yapış yakama

Bazen susarım karışma bana

Ben aşkı bir sözle tanımlayamam

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BENGÜ - ALEYHİME ŞARKI SÖZLERİ

  Bengü - Aleyhime Şarkı Sözleri Güne senle başlamak benim için zorunlu Bilmiyorum bu halimden kimler sorumlu Bi kadeh daha koysam sorun olur mu Söyle bana bu gözyaşım birgün kurur mu? Dillere düştük yok neden Soğudun mu benden harbiden Dolmamış bak hala çilem Desek doğru olur mu Dönmen lazım acilen Bir cümlene hasret bu beden Söyle makul bir neden Görsem içim soğur mu Aklım almıyor inan benim Sen ne söylesen ben hep tamam dedim Geçmez ki öyle kolay yaram derin Bekleyemem aleyhime zaman benim Şarkının genel mesajı, bir ilişkide yaşanan zorluklara rağmen, iletişim kurma ve anlayışlı olma öneminin altını çizmektedir. İki taraf arasındaki kopukluğun ve çatışmaların üstesinden gelmek için anlayış, sabır ve açık iletişim gereklidir. Ayrıca, zamanın iyileştirici gücüne vurgu yaparak, hayatın devam ettiğini ve geçmişteki acıların zamanla hafiflediğini anlatır.

BİLAL SONSES, ZEHRA - SEVDAM ŞARKI SÖZLERİ

  Bilal SONSES & Zehra - Sevdam Şarkı Sözleri Savaştım durdum, hayaller kurdum Ararken buldum, sende ben mutluluğu Yürek sana vurgun, bu can yine durgun İnan ki yoruldum, kaçta gel bul huzuru Gönlümü bile bile aldatamam Kalbim hayaline kanmasa da Utanırım seni sana anlatamam Aşkım bitecek sanma sana Gel gir gönlüme gönlündür derman Varsın dönsün devran, baktığım her yer sen bak Yerinde dursun umudum Ömrüm ömrüne olsun hep sevdam Sen Mecnun ben Leyla, o nasıl göz nasıl endam? Seninle buldum huzuru Şarkı, bir aşk ilişkisinin karmaşıklığını ve derinliğini anlatır. İki kişi arasındaki tutkulu sevgi ve karşılıklı bağ, zorluklara rağmen güçlü kalır. Şarkıda, yaşanan fedakarlıklar, umutlar ve sadakat vurgulanarak, aşkın gücü ve huzur verici etkisi ön plana çıkarılır.

ECE MUMAY, İLYAS YALÇINTAŞ- ŞAHİT ŞARKI SÖZLERİ

  Ece Mumay & İlyas Yalçıntaş - Şahit Şarkı Sözleri Arasam mı, duysam mı sesini Yeniden üzülür müyüm bilemem Bi sorsam halini, bilsem yerini Gelirim inan ki hiç düşünmeden Ağlasam mı, gülsem mi bilemem Bu durum bana tanıdık değil Uzak olduk bi süre Konuşmadık bile Yeter kalbim buna alışık değil Ben sana aşık, sen buna şahit Kalplere karşı değiliz hiç adil Kırdık döktük yandık söndük Aşkımızla doğduk öldük Ben sana aşık, sen buna şahit Kalplere karşı değiliz hiç adil Kırdık döktük yandık söndük Aşkımızla doğduk öldük Bu şarkının genel mesajı, ilişkilerin karmaşıklığını ve içsel çatışmalarını anlamak ve kabul etmek gerektiğini vurgular. İlişkilerdeki zorluklar, uzaklık, iletişim eksikliği ve duygusal dalgalanmalar gibi konular üzerinde durularak, aşkın ve bağlılığın bu zorlukları aşabileceği ve ilişkiyi güçlendirebileceği mesajı verilir. Ayrıca, kalplerin adil olmadığı ve ilişkilerde acıların ve mutlulukların birlikte deneyimlendiği gerçeği de vurgulanır. Sonuç olarak, şarkıda ilişki